„Jestem w drodze” teraz pod patronatem Ministerstwa Zdrowia

Dodał  |  0 Komentarzy

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł objął patronatem akcję „Jestem w drodze” w ciągu
dwóch tygodni od objęcia urzędu.

pik nap metWiele przyszłych mam często ma trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w komunikacji miejskiej czy pierwszeństwem w kolejce (w sklepie, aptece, urzędzie, na poczcie czy u lekarza). Wynika to z faktu, że nie każdy potrafi rozpoznać czy kobieta spodziewa się dziecka. Szczególnie na początku, kiedy ciąża nie jest jeszcze widoczna. Celem akcji „Jestem w drodze” jest dyskretne i zarazem skuteczne uświadomienie innym, że kobieta zostanie mamą. Dlatego też fundacja stworzyła bezpłatny znaczek, dzięki któremu ciężarna będzie mogła w prosty i nienarzucający się sposób poinformować otoczenie o swoim stanie, jednocześnie samodzielnie inicjując pozytywną oraz życzliwą postawę otoczenia. Akcji towarzyszy program ambasadorski, w ramach którego uczestniczkom przekazujemy wiedzę jak prosić o pomoc oraz jak okazywać wsparcie. Zaczynamy małymi krokami. Uważamy, ze kobiety w ciąży, mogą przeżywać ją świadomie i świadomie komunikować ten fakt otoczeniu, a znaczek to wg nas najprostsza forma, która jednocześnie usuwa podstawową barierę – wahanie czy kobieta jest w ciąży. Taki mały krok ku wielkim zmianom.

_logoJak otrzymać bezpłatny znaczek?

Wystarczy, że przyszła mama wypełni formularz zgłoszeniowy, podając imię, nazwisko, adres do korespondencji i email. Po potwierdzeniu zamówienia, w przeciągu kilku dni przesyłka dotrze na miejsce – do każdego miasta w Polsce.

Dlaczego taka forma?

Na podstawie wielu doświadczeń sprawdzono, że ludzie chętnie pomagają kobietom w ciąży, gdy dostaną odpowiedni impuls. Dlatego też, w odróżnieniu od innych inicjatyw prowadzonych na rzecz życzliwości wobec ciężarnych, rozwiązanie zaproponowane przez Fundację „Jestem w drodze” ma za zadanie usunąć podstawą barierę, jaką jest wahanie otoczenia czy kobieta rzeczywiście spodziewa się dziecka.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.jestemwdrodze.pl

Akcje zdecydowali się już poprzeć:
dr Dariusz Wasilewski (Psychomedica)
Miłosz Brzeziński (specjalista wpływu społecznego)
Dorota Kobierzewska (Twój Junior) oraz redakcje: TVP|Pytanie na śniadanie, TVP3|Telewizyjny Kurier Warszawski, TOK FM|Pierwsze Śniadanie, Imperium Kobiet, Baby Shower, Planeta Kobiet, fundacja MaMa.

Źródło: materiały prasowe