Konferencja „Kontrowersje w Pediatrii”

Dodał  |  0 Komentarzy

Szanowni Państwo,

„Kontrowersje w Pediatrii” to cykliczna, opiniotwórcza konferencja, podczas której spotykają się specjaliści z całego kraju, aby rozmawiać o niecodziennych wyzwaniach w pracy pediatrów. Spotkanie odbędzie się 8 i 9 lutego 2019 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tegoroczne wydarzenie to już dwunasta odsłona konferencji, która niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem praktyków pediatrii i medycyny rodzinnej.  

W imieniu Pana Profesora Przemko Kwinty, Kierownika Kliniki Chorób Dzieci Katedry Pediatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy nie boją się podejmowania trudnych i kontrowersyjnych tematów, do wzięcia udziału w  wydarzeniu.

Tegoroczna konferencja dotyczyć będzie problemów laryngologicznych związanych z zapaleniem zatok u dzieci, problemów gastrologicznych skoncentrowanych wokół leczenia ostrej biegunki u dzieci oraz zakażenia Helicobacter pyroli. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy modyfikując dietę można zapobiec alergii i czy istnieje skuteczna profilaktyka zakażeń układu moczowego. Wymienimy poglądy na temat sterydów i spektrum ich zastosowania. Planujemy omówić także zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem depresji.

Nowością konferencji będzie sesja z udziałem eksperta – to panel poświęcony wybranym kontrowersyjnym tematom pediatrycznym. Podczas spotkania przedstawimy opinie wybitnych specjalistów na temat pasożytów u dzieci, szczepień HPV oraz uczuleń na leki.

Zaproszenia do udziału w sesjach przyjęli niekwestionowani, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, co z pewnością zapewni wysoki poziom merytoryczny konferencji, wymianę poglądów i żywą dyskusję.

Szczegóły wydarzenia dotyczące programu i uczestnictwa w konferencji dostępne są na stronie internetowej:  https://www.kontrowersjewpediatrii.pl/