Opera dla chorych na mukowiscydozę

Dodał  |  0 Komentarzy

27 maja br. w Teatrze Syrena odbędzie się charytatywny koncert operowy pt: „Dajmy szansę na dorosłość z mukowiscydozą”. Na scenie wystąpią m.in. Rafał Pawnuk – ceniony w Polsce i za granicą śpiewak operowy, Anna Kutkowska-Kass – śpiewaczka Opery Narodowej i doktor genetyki oraz Robert Morawski – kompozytor i pianista. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, które w ten sposób pragnie zainicjować zbiórkę środków na budowę centrum leczenia chorych na mukowiscydozę w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Patronat honorowy nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.

PTWM_koncert operowy_grafika„Dajmy szansę na dorosłość z mukowiscydozą” – pod takim hasłem Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zaprasza na charytatywny koncert operowy, który odbędzie się 27 maja br. o godz. 19:30 w Teatrze Syrena w Warszawie. Patronat honorowy nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP – Anna Komorowska, a w komitecie honorowym zasiedli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Prezydent M.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz; Rzecznik Praw Pacjenta – Krystyna Barbara Kozłowska, Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak oraz mistrzyni olimpijska – Justyna Kowalczyk. Sponsorami wydarzenia zostali PGNiG oraz Nutricia.

Koncert to przedsięwzięcie, które zainicjuje zbiórkę środków na stworzenie centrum leczenia chorych na mukowiscydozę w Warszawie – mówi Dorota Hedwig, Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Podjęliśmy się samodzielnego sfinansowania budowy oddziału mukowiscydozy w IMiD, więc wszystkie działania, które prowadzimy mają nas przybliżyć do realizacji tego celu. Liczymy, że dzięki organizacji takich wyjątkowych i niepowtarzalnych wydarzeń, jakim jest koncert operowy, uda nam się nagłośnić temat i znaleźć ludzi dobrej woli, którzy tak jak my, będą chcieli dać szansę chorym mukowiscydozę na dorosłe życie.

Na scenie wystąpią utalentowani śpiewacy operowi, którzy wykonają najpiękniejsze światowe arie, duety oraz tercety. W koncercie wezmą udział: Bożena Bujnicka– sopran, Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, Aleksandra Gudzio  – mezzosopran, Rafał Pawnuk – bas, Robert Morawski – fortepian. Wieczór poprowadzi Wojciech Malajkat – Dyrektor Teatru Syrena, natomiast historie podopiecznych PTWM przedstawią znani i cenieni aktorzy, którzy na co dzień występują na deskach teatru.

Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zostanie przeznaczony na budowę pierwszego centrum leczenia mukowiscydozy w centralnej Polsce. Aktualnie średnia wieku chorych w Polsce wynosi 22 lata, podczas gdy w Wielkiej Brytanii – 45 lat. Dlatego Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą podjęło się wyzwania, jakim jest remont fragmentu III piętra Budynku Głównego w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Koszt takiego przedsięwzięcia wynosi 2 mln zł.

Organizatorzy zapraszają do udziału w koncercie. Bilety można nabyć na stronie www.teatrsyrena.pl oraz w kasie teatru, a także na portalach: e-bilet.pl oraz eventim.pl. Oprócz koncertu operowego widzowie będą mieli okazję obejrzeć wystawę grafiki artystycznej we foyer teatru oraz wziąć udział
w bankiecie.

Źródło: materiały prasowe