Rozpoczyna się akcja „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.

Dodał  |  0 Komentarzy

 

logo_5 porcji zdrowiaWystarczy minimum 400 g owoców i warzyw aby zapewnić 5 porcji zdrowia w ciągu dnia! Po co i jak? Wszystkie odpowiedzi znajdą się w startującej właśnie, czwartej już edycji, kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków. Ogólnopolska kampania prowadzona będzie w prasie, Internecie, radiu i telewizji i potrwa do grudnia 2015 r.

Dzielimy się wiedzą

Głównym celem działań realizowanych w ramach programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” jest edukowanie społeczeństwa na temat zdrowego trybu życia, a w szczególności na temat zdrowego odżywiania
i prawidłowo zbilansowanej diety, bogatej w owocowo-warzywne porcje. Program ten wdraża zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz jest zgodny z zaleceniami Rady ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia przy Ministrze Zdrowia.

Mierzymy się z mitami

Tegoroczna kampania po raz kolejny zmierzy się z mitami na temat warzyw, owoców i soków, które są powszechne i ciągle przez dużą część społeczeństwa uznawane za fakty. Te błędne przekonania mogą bowiem prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, na co szczególnie narażone są dzieci. Bo źle zbilansowana dieta to prosta droga do poważnych zaburzeń i chorób, począwszy od problemów z nadwagą czy niedoborem witamin, po otyłość, cukrzycę czy choroby układu krążenia.

Podpowiadamy, jak wiedzę stosować w praktyce

Wiedza to tylko pierwszy krok do sukcesu. Jak pokazały badania aż 75% mam zgadza się ze stwierdzeniem, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania. Niestety wynik ten nie oznacza, że 75% mam stosuje tę wiedzę w praktyce. Dlatego w ramach kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” będziemy też zachęcać
i tłumaczyć, dlaczego warto posiadaną wiedzę wdrażać w życie. Będziemy również pokazywać, że wprowadzenie do codziennej diety 5 porcji warzyw, owoców lub soku wcale nie musi być trudne i czasochłonne.

warzywa owoce soki

Po raz kolejny w działania podejmowane w ramach kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” zaangażują się niezależni eksperci z zakresu zdrowia i zdrowego odżywiania. Będziemy rozmawiać z nimi nie tylko o tym jak komponować posiłki, aby były bogate w wartości odżywcze, ale też m.in. jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoje i całej rodziny. Wraz z ekspertami będziemy podpowiadać, jak w prosty sposób zamienić złe przyzwyczajenie na te dobre, z których płyną same korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

W czwartej edycji kampanii „5 porcji warzyw, owoców lub soku” wezmą też udział znana aktorka – Katarzyna Glinka oraz popularny kucharz – Andrzej Polan, którzy „Dzień Dobry TVN” będą w prosty i przystępny sposób obalać mity, dzielić się z widzami wiedzą jak zdrowo się odżywiać i dlaczego warto, aby w codziennej diecie znalazło się miejsce na warzywa, owoce i soki.logo KUPS

Kampania „5 porcji warzyw, owoców lub soku” finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Owoców
i Warzyw, a jej organizatorem jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków. Za jej całościową realizację odpowiada Rebel Media.