Sale Doświadczania Świata w Klinice Budzik

Dodał  |  0 Komentarzy

Dwie nowe Sale Doświadczania Świata zaczną działać w Warszawie od 2 grudnia. Będą wspierać terapię i rehabilitację dzieci. Znajdą się w nich m.in. kolumny wodne i wodospady światłowodów. Otwarcie w Klinice Budzik zainauguruje Ewa Błaszczyk.

logo-klinika-budzik

Sale Doświadczania Świata to pomieszczenia wyposażone w urządzenia i przedmioty, służące stymulacji wszystkich zmysłów dziecka. Bodźce są rozproszone, lecz harmonijnie skomponowane i w ten sposób wspierają terapię – na przykład rehabilitację ruchową czy zajęcia z logopedą.

Co znajduje się w Salach Doświadczania Świata? Między innymi kolorowe niebo sterowane pilotem, kolumny wodne z bąbelkami, specjalne łóżko wodne z matą wibrującą, kula lustrzana z reflektorem czy wiązki światłowodów. Salę można zaaranżować tak, by liczba, intensywność i charakter bodźców były dostosowane do potrzeb dziecka.

Istotne jest to, że dzieci nie otrzymują tutaj zadań, lecz bawią się, przy okazji samodzielnie odkrywając dźwięki, kolory czy nawet zapachy. Przynosi to znakomite efekty – mówi Katarzyna Galewska, rzecznik prasowy Fundacji Rosa, która sfinansowała obie sale.

Strona internetowa Kliniki: www.klinikabudzik.pl/