XIII Ogólnopolska konferencja „Kontrowersje w pediatrii”

Dodał  |  0 Komentarzy

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIII Ogólnopolskiej konferencji „Kontrowersje w pediatrii”, która odbędzie się 28 i 29 lutego 2020 roku w Auditorium Maximum w Krakowie.

„Kontrowersje w pediatrii” stały się dla pediatrów, lekarzy rodzinnych oraz neonatologów platformą wymiany myśli i opinii służących pogłębianiu wiedzy, rzeczowej dyskusji oraz okazją do szukania optymalnych rozwiązań w najbardziej aktualnych i kontrowersyjnych przypadkach w pediatrii i neonatologii.

Każdego roku na naszych konferencjach mamy zaszczyt gościć wybitnych wykładowców, będących ekspertami w swoich dziedzinach. Podczas tegorocznego spotkania będziemy mieli możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów dotyczących chorób wątroby u dzieci, w tym niealkoholowego stłuszczenia wątroby, diagnostyki bólów głowy u dzieci, kontrowersji wokół postępowania w gorączce, zastosowania dermokosmetyków u dzieci oraz wspierania odporności. Omówimy i przedyskutujemy wciąż aktualne zagadnienie szczepień przeciwko grypie, złożony temat bezdechów u dzieci oraz zapoznamy się  z stanowiskiem specjalistów okulistyki na temat pomocy okulistycznej w gabinecie pediatrycznym i POZ.

W trakcie przygotowywania programu spotkania zostały uwzględnione propozycje tematyczne uczestników minionej, dwunastej edycji konferencji. Nie mamy wątpliwości, że tematy poruszane podczas konferencji „Kontrowersje w pediatrii” stanowią odpowiedź na wyzwania spotykane w codziennej pracy pediatrów. Dodatkową zaletą spotkań jest czas na dyskusję zaplanowany po każdym bloku tematycznym.

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej: www.kontrowersjewpediatrii.pl