XVI Konferencja Sekcji Kardiologii Dziecięcej PTK „Kardiologia dziecięca 2017 – gorące tematy”

Dodał  |  0 Komentarzy

W dniach 9-10 czerwca 2017 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się XVI Konferencja Sekcji Kardiologii Dziecięcej PTK.

Motto konferencji brzmi: „Kardiologia dziecięca 2017 – gorące tematy” co podkreśla, że program naukowy konferencji obejmować będzie najbardziej aktualne problemy związane z diagnostyką i terapią schorzeń układu sercowo-naczyniowego w populacji pediatrycznej.

Epidemia chorób sercowo-naczyniowych, które są główną przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych, jest jednym z zagrożeń cywilizacyjnych wymuszających konieczność podejścia profilaktycznego do chorób serca u dzieci. Dlatego cześć naukową konferencji rozpoczną zagadnienia dotyczące prewencji chorób serca. Kolejne sesje będą poświęcone diagnostyce i leczeniu chorób serca począwszy od okresu płodowego i noworodkowego do młodego dorosłego. Zostaną przedyskutowane zagadnienia związane z krytycznym zwężeniem zastawki aortalnej/hipoplazją lewego serca okiem ekspertów, spektrum leczenia interwencyjnego i kardiochirurgicznego wad serca, komorowe zaburzenia rytmu serca, algorytmy postępowania.

W przeddzień konferencji, 8 czerwca, zostały zaplanowane warsztaty praktyczne z EKG, kardiologii płodowej, interaktywne warsztaty z technik obrazowania i transmisje zabiegów.

Ze względu na interdyscyplinarny charakter konferencja jest adresowana nie tylko do kardiologów dziecięcych, ale także do szerokiego grona pediatrów, neonatologów, kardiologów, kardiochirurgów, internistów, lekarzy medycyny rodzinnej i sportowej, studentów, pielęgniarek i techników.

Konferencja odbywa się pod patronatem JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosława Wielgosia oraz Prezesa PTK prof. Piotra Hoffmana.

Konferencja Kardiologii Dziecięcej PTK to wyjątkowe, integrujące środowisko, wydarzenie edukacyjno-naukowe.

Warszawa ze swoimi atrakcjami serdecznie Państwa zaprasza!

Szczegółowe informacje oraz program znajdują się na stronie: http://dziecieca2017.ptkardio.pl