Żołnierze jednostki specjalnej z misją w Instytucie Matki i Dziecka
Lekarze oraz personel medyczny wykonujący pracę z narażaniem własnego zdrowia, są jedną z najbardziej narażonych na stres grup zawodowych. W związku z przedłużającym się stanem pandemii COVID 19, dyrekcja Instytutu Matki i Dziecka poprosiła o wsparcie GROM GROUP – firmę założoną przez byłych żołnierzy Jednostki Specjalnej GROM, która przeprowadzi szkolenie dla pracowników Instytutu Matki i Dziecka z technik radzenia sobie ze stresem w sytuacjach długotrwałego zagrożenia życia.
GROM Groupzajmuje się szkoleniami w zakresie bezpieczeństwa oraz obronności. Szkolenie dla IMID dotyczyć będzie m.in.: technik radzenia sobie ze stresem krótko i długofalowo czy metodskutecznego odreagowania i kontroli stresu.
– Przygotowanie psychologiczne do walki z koronawirusem jest równie ważne, co przygotowanie merytoryczne i w zakresie środków ochrony własnej. Cieszymy się, że możemy liczyć na wsparcie osób, które mają ogromne doświadczenie. – mówi dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. – Wśród nich są również medycy, którzy nabyli doświadczenie oraz dodatkowe umiejętności w trakcie działań w kraju i poza jego granicami. – dodaje.
Szkolenie przeprowadzi Jacek Wiszniowski, trener zmiany, ekspert w zakresie radzenia sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia, wieloletni wykładowca Instytutu Psychoimmunologii IPSI oraz instruktor psychologii konfliktu GromGroup / www.gromgroup.pl / oraz wolontariusz Fundacji Niezapomniani / www.niezpomniani.pl/.Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy trenera – instruktora jednostek specjalnych Wojska Polskiego.
W związku z ograniczeniem kontaktów, szkolenie będzie miało formę online.