I Poznańska Studencka Konferencja Perinatologiczna „In et ex utero”

Dodał  |  0 Komentarzy
Szanowni Państwo

I Poznańska Studencka Konferencja Perinatologiczna „In et ex utero” to pierwsze w Polsce wydarzenie tworzone przez studentów i skierowane do studentów, łączące tematykę położnictwa i neonatologii. Naszą ideą jest połączenie dziedzin, które choć tak blisko ze sobą związane, zbyt często są traktowane oddzielnie. Wierzymy w wyższość multidyscyplinarnego, całościowego podejścia do opieki nad pacjentką i dzieckiem. Chcemy promować współpracę studentów z nadzieją, że przełoży się ona na współpracę specjalistów ginekologów-położników i neonatologów w przyszłości.

Konferencja to efekt współpracy czterech kół naukowych, działających na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu: SKN Perinatologii i Ginekologii, SKN Neonatologii, SKN Ginekologii i Położnictwa oraz SKN Medycyny Perinatalnej. Skierowana jest do studentów kierunku lekarskiego, położnictwa, pielęgniarstwa oraz innych kierunków medycznych zainteresowanych tą tematyką, w szczególności członków kół naukowych o profilu ginekologiczno-położniczym oraz neonatologicznym.

W programie Konferencji przewidujemy wykłady ekspertów, zarówno w dziedzinie położnictwa jak i neonatologii, warsztaty związane tematycznie z perinatologią oraz Sesje Konkursowe przypadków klinicznych (case reports) z atrakcyjnymi nagrodami dla autorów najlepszych prac. W trakcie Konferencji przeprowadzimy również quiz kliniczny dla wszystkich uczestników.

Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem https://inetexutero.wixsite.com/2018