VIII Ogólnopolska Studencka Konferen­cja Naukowo-Szkoleniowa dla Studentów i Młodych Lekarzy pt. „Pediatria jakiej nie znacie”

Dodał  |  0 Komentarzy

Szanowni Państwo

W marcu 2018 roku odbędzie się w Warszawie VIII Ogólnopolska Studencka Konferen­cja Naukowo-Szkoleniowa dla Studentów i Młodych Lekarzy pt. „Pediatria jakiej nie znacie”, na którą mamy zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić.

Dziecko jest pacjentem trudnym, wymagającym szczególnej uwagi i troski, indywidualnego podejścia i umiejętnego postępowania lekarskiego. Zależy nam, aby ukazać, że mały pacjent wymaga opieki interdyscyplinarnej, dlatego niezbędnym jest uświadomienie, jak ważna jest współpraca specjalistów różnych dziedzin. Właśnie dlatego konferencja „Pediatria jakiej nie znacie” będzie poruszać tematy, które obejmują nie tylko pediatrię czy neonatologię, ale również chirurgię, onkologię, intensywną terapię, opiekę paliatywną, problemy żywienia i wiele, wiele innych. Pragniemy zaznaczyć, że poprzedzające edycje gromadziły bardzo wielu słuchaczy, nie tylko studentów, ale również lekarzy stażystów, rezydentów oraz lekarzy ze specjalizacją. Z roku na rok, nasza Konferencja cieszyła się coraz to większym zainteresowaniem, również wśród kolegów spoza województwa mazowieckiego. (w 2017 roku w konferencji wzięło udział ponad 500 studentów, którzy zjechali się do nas z całej Polski)

Konferencja przygotowana jest w głównej mierze przez studentów i młodych lekarzy. Niemniej jednak, w swej trudnej roli organizatorów, jesteśmy silnie wspierani przez wybitnych specjalistów zajmujących się pediatrią, neonatologią, chirurgią dziecięcą oraz innymi dziedzinami, których dotyczyć będzie nasza konferencja.

 Tematem konferencji jest dziecko, jego problemy, problemy rodziców i lekarzy. Będziemy poruszać zaskakujące tematy, wzbudzać kontrowersje i prostować obiegowe opinie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizacji Konferencji.

Więcej informacji na stronie: http://www.pjnz.pl/